Binokļi un optiskie tēmekļi var tikt klasificēti dažādos veidos. Optiskajiem tēmekļiem un monokļiem ir tikai viens okulārs, kam var redzēt cauri. Binokļiem ir divi okulāri, līdz ar to jūs varat veikt novērošanu ar abām acīm. Kopumā, binokļi un optiskie tēmekļi ir veidoti dažādiem mērķiem, ar dažādiem dizainiem un specifikācijām.

Binokļi vispārējai lietošanai

Binokļiem vispārējai lietošanai ir universāls dizains un tie var tikt izmantoti dažādiem mērķiem, tiem ir labs sniegums novērojot savvaļas dzīvniekus vai skatoties sporta spēles. Tie gan nav pilni ar mūsdienu “’smalkajiem” līdzekļiem, bet šie binokļi ļoti labi veic jebkuru uzdevumu. Binokļi vispārējai lietošanai jums ir labs sākumpunkts – pēc to lietošanas jūs sapratīsiet, ko jūs sagaidāt no sava jaunā, nopietnā rīka.

Kompaktie binokļi

Kompaktajiem binokļiem ir mazas dimensijas un viegls svars. Tie viegli ietilpst kabatā, somiņā vai cimdu nodalījumā. Galvenais ieguvums no šiem binokļiem ir to kompaktais izmērs, bet, saprotami, tiem ir arī mazākas objektīva lēcas, palielinājuma izšķirtspēja un izejas zīlītes diametrs. Tiem ir labs sniegums spožā dienas gaismā, bet nepaļaujieties uz tiem slikta apgaismojuma apstākļos. Tā ir laba izvēle priekš bērniem un, kā palīgrīks.

Binokļi ar digitālo kameru

Šie binokļi ir aprīkoti ar iestrādātu digitālo kameru, ar tiem var fotografēt objektus, kuros jūs esat ieinteresēti. Parasti šie binokļi ir masīvāki, smagāki un dārgāki. Papildus aksesuāri un rīki var sevī ietvert platleņķa okulārus, nakts apgaismojumu un video ierakstīšanas funkciju.

Lielie binokļi

Šiem binokļiem ir lielas objektīvu lēcas, kas tos padara par ļoti noderīgiem novērošanai slikta apgaismojuma apstākļos. Lielajiem binokļiem ir plašāks redzes lauks, piemēram, jūs varēsiet redzēt visu trasi. Tieši tāpēc šie binokļi ir smagi un dārgi, un tie nav piemēroti pārgājieniem un pastaigām.

Attēlu stabilizējoši binokļi

Attēlu stabilizējošiem binokļiem ir īpašs dizains, lai mazinātu attēla raustīšanos. Uztvertais attēls būs ass un skaidrs. Šādi binokļi ir lieliski novērošanai atrodoties kustībā, no braucošas mašīnas vai laivas, bet, protams, attēlu stabilizējošie binokļi ir dārgāki kā parastie.

Jūras binokļi

Jūras binokļiem ir ūdensizturīgs apvalks, tiem ir ergonomisks dizains. Daži no tiem paliek peldot virs ūdens, gadījumā, ja jūs tos nejauši iemetat ūdenī. Raksturīgi, jūras binokļi ir ļoti uzticami un robusti, tiem ir lielas objektīvu lēcas, kas jums atļauj veikt novērojumus neskaidras gaismas apstākļos, piemēram, krēslā vai miglas laikā. Šādi binokļi parasti ir viegli, tie var būt aprīkoti ar attēla stabilizēšanas sistēmu. Levenhuk binokļi lietošanai jūrā ir visklasiskākais piemērs augstas kvalitātes jūras aprīkojumam.

Militārie binokļi

Šiem uzticamajiem binokļiem ir ļoti izturīgi apvalki, lai tie varētu izturēt mehānisku triecienu un nomešanu. Bieži vien šiem binokļiem ir pietiekama aizsardzība pret mitrumu, tāpat kā tiem ir augstas kvalitātes optikas un nozīmīgs svars. Militārie binokļi var būt aprīkoti ar iestrādātiem kompasiem un nakts redzes ierīcēm.

Monokļi

Monokļi parasti ir kabatas izmēra un tiem ir maza palielinājuma izšķirtspēja, lai gan to standarta palielinājums ir, apmēram, 2-5 reizes, tie var veiksmīgi tikt izmantoti lekciju zālēs un prezentāciju laikā. Monokļi nav dārgi, jūs tos bez kavēšanās varat izvilkt no jūsu kabatas, kad jums tie ir nepieciešami. Starp citu, jūs vienmēr varat savā mugursomā turēt kompaktu monokli un to lietot, kad jūsu pilnā izmēra instruments nav pieejams.

Nakts redzes binokļi

Ir vairākas metodes, kā iegūt attēlu sliktā apgaismojumā. Daži nakts redzes binokļi un optiskie tēmekļi vienkārši palielina savāktās gaismas apjomu. Citi savāc, pastiprina un pārvērš infrasarkano gaismu (termālo radiāciju) redzamā gaismā. Šie binokļi bieži tiek lietoti, lai novērotu nakts dzīvniekus, kā arī militāriem mērķiem.

Attāluma mērītāji

Attāluma mērītāji nosūta lāzera gaismu un, kad signāls tiek atstarots, instruments mēra gaismas ceļošanas laiku, lai noteiktu attālumu. Dažiem ir skenēšanas režīms, lai atrastu aizsniedzamu mērķi šaušanas treniņu, golfa vai medību laikā. Šāds instruments parasti ir dārgs.

Optiskie tēmekļi

Optiskie tēmekļi izskatās kā mazs teleskops, jūs to varat turēt savās rokās. Tipiski optiskie tēmekļi tiek lietoti virszemes novērojumiem (nevis astronomijai). Tiem ir augstākas palielinājuma izšķirtspējas kā binokļiem, bet tie ir viegli svara ziņā. Optiskie tēmekļi oriģināli tika izstrādāti šaušanas treniņiem un tie vēl joprojām tiek plaši lietoti šādam mērķim.

Binokulārais teleskops

Binokulārais teleskops ir binokļa un teleskopa kombinācija. Binokulārais teleskops bieži vien nodrošina tādu pašu objektīva lēcas diametru un palielinājumu kā parasti teleskopi, bet tam ir divi okulāri, lai jūs novērojumiem varētu lietot abas acis. Daži cilvēki dod priekšroku novērojumu laikā izmantot abas acis, lai iegūtu reālistiskākus attēlus (stereo). Bieži vien šiem binokļiem ir nepieciešams trīskāja statīvs, jo tie ir diezgan smagi, bet tajā pašā laikā binokulārais teleskops ir daudz ērtāks un izdevīgāks kā parastie teleskopi. Teleskopu vissvarīgākā iezīme ir to ērtie noņemamie vāciņi (bieži vien izgatavoti no mīkstas gumijas).

Ūdens izturīgie binokļi

Ūdens izturīgie binokļi ir ideāli pārgājieniem, savvaļas dzīvnieku novērošanai un medībām, tie var tikt lietoti pie ezera, jūras vai upes. To pilnībā ūdens izturīgais apvalks aizsargā optiku, novērš mitruma iekļūšanu iekš instrumenta un novērš aizsvīšanu. Uzmanieties, dažreiz pārdevēji apraksta savus produktus kā “visiem laika apstākļiem” vai “ūdeni atgrūdoši”, bet tas ne vienmēr nozīmē, ka tie ir pilnībā pasargāti pret mitrumu. Daži no ūdensizturīgajiem binokļiem paliek peldot virs ūdens, gadījumā, ja jūs tos nejauši iemetat ūdenī- šādus binokļus ir daudz grūtāk pazaudēt. Tos ir vērts iegādāties, ja jums ir jāceļo pa ūdens ceļiem vai jāsaskaras ar miglu vai spēcīgu mitrumu, un tie noteikti atmaksāsies. Ūdens izturīgos binokļu modeļus jūs varat atrast šajā kataloga nodaļā.

Binokļi ar maināmu palielinājumu, tālummaiņas binokļi

Tālummaiņas binokļi jums atļauj palielināt (pietuvināt) un samazināt (attālināt) palielinājumu, lai kāroto objektu varētu redzēt tuvāk vai, lai iegūtu plašāku redzes lauku, piemēram, ja uzraksts uz binokļa vēsta 8-25x30, tas nozīmē palielinājums ir maināms no 8x līdz 25x. Jūs šādus binokļus varat izmantot putnu vērošanai, izmantojiet mazu palielinājumu, lai izpētītu teritoriju un, tad, kad atrodiet putnu, palieliniet palielinājumu, lai redzētu detalizētāku skatu, lai gan, šīs tehnoloģijas vēl nav ideāli attīstītas, tāpēc ne visiem tās patīk.